اتوبار و باربری نیاوران

اسباب کشی ، بسته بندی اثاثیه و باربری در نیاوران

نکات یک اسباب کشی راحت و سریع

برای یک اسباب کشی راحت و سریع نکات زیر را به خاطر بسپارید

ابتدا یک زمان بندی کامل و درست داشته باشید از تمام کارهایی که باید انجام بپذیرد 

یک لیست دقیق تهیه کنید

به تمام اتاقها و جاهای خانه مراجعه کنید و تمام لوازم و وسایلی که دیگر به انها نیاز ندارید و نمیخواهید در اسباب کشی با خود ببرید به بیرون از منزل منتقل کنید

ابتدا لیستی از کارهایی که باید انجام گیرند،با حفظ ترتیب و زمان بندی و همچنین لوازمی که باید جا به جا شوند، بر روی کاغذ یادداشت کرده، سپس مرحله بسته بندی را آغاز کنید.

بدانید برای بسته بندی اثاثیه به چه موادی نیاز است:طناب، جعبه های ضخیم مقوایی در اندازه های مختلف (شما می توانید این قبیل جعبه ها را از فروشگاه هایی مانند سوپرمارکت ها به مبلغ اندک خریداری کنید)، جعبه های پلاستیکی یا چوبی مخصوص میوه، پارچه، چسب نواری محکم و پهن، منگنه، برچسب، بند، پلاستیک های حباب دار مخصوص بسته بندی شکستنی ها، روزنامه های باطله، ماژیک درشت مشکی یا آبی و قرمز برای بسته بندی نیاز است .

در مورد  لوازم شکستنی، در مرحله بسته بندی، ابتدا آنها را در لا به لای پارچه، روزنامه یا پلاستیک پیچیده سپس در داخل جعبه مخصوص شان قرار دهید. در غیر این صورت با بسته بندی محکم تر هر یک از آنها به صورت جداگانه، در نهایت همه را در کنار هم در جعبه ای بزرگ با دقت بچینید.

پیش از قرار دادن لوازم در جعبه های مقوایی، از محکم بودن اتصالات آنها، اطمینان حاصل کنید.

خرده ریزهای شکستنی را در پارچه یا روزنامه پیچیده و از ظروف پلاستیکی دردار فریزری به عنوان جعبه آنها استفاده کنید.

به هنگام چیدن لوازم، درون هر نوع جعبه ای به خصوص مقوایی، میزان تحمل وزن لوازم توسط جعبه و اتصالات آن را در نظر بگیرید تا در حین جابه جایی مشکلی پیش نیاید. (به منظور محکم تر کردن اتصالات جعبه مقوایی می توانید از چسب های نواری پهن استفاده کنید).

 برای حمل اثاثیه راحت تر و استحکام بیشتر جعبه ها، کاربرد طناب های ضخیم نیز بسیار مناسب است.اسباب کشی همواره از جمله امور مشکل، به ویژه برای خانم های خانه است. 

 پس از بسته بندی وسایل و قرار دادن آنها در جعبه ها، تعداد آنها را شمارش کنید تا در این میان جعبه ای گذاشته نشود.

در روی هر جعبه پس از اتمام کار بسته بندی، برچسبی حاوی لیست وسایل و لوازم داخل آن چسبانده و در صورتی که اجناس داخل آن شکستنی است، با این روش، نظم بیشتر و سریعتر در محیط حاکم می شود.

 داخل هر یک از کشوهای پاتختی و میز آرایش  و کمد را تمیز و وسایل انرا کاملا خالی نمایید. سپس به منظور جلوگیری از ریختن لوازم به بیرون، در کمد یا کشو را با چسب محکم کنید (اگر کشو بزرگ باشد از دو کیسه زباله استفاده کنید).

به هنگام اسباب کشی وسایل چوبی برای مراقبت و نگهداری از این لوازم ، ابتدا روی زوایا را با پلاستیک حباب دار و یا حتی پلاستیک ساده یا روزنامه پوشانده سپس لایه دیگری از مقوای ضخیم بر روی پوشش قبلی قرار دهید. برای این منظور از چسب های محکم نواری استفاده کنید.

هنگامی که برای محکم کردن پوشش های حفاظتی برای لوازم، چسب های نواری را به کار می برید، مراقب باشید که چسب به طور مستقیم با سطح لوازم چوبی تماس پیدا نکند.

 به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه صدمه ای برای رنگ و روکش چوب و پایه صندلی ها و به طور کلی مبلمان نیز از روزنامه های باطله، پارچه یا پلاستیک استفاده کنید. به این ترتیب که آنها را به صورت چند لایه به دور محل مورد نظر بپیچید.

همانطور که مشخص است اسباب کشی علی رغم پردغدغه بودن نیازمند دقت نظر و حوصله زیاد است و البته مسال بسته بندی در اسباب کشی یک مساله خیلی خیلی کلیدی و مهم است

شما همچنین میتوانید برای داشتن یک اسباب کشی راحت با تمام امکانات کامل اعم از بسته بندی تخصصی و جابه جایی و نیروی متخصص و وسایل نقلیه کاربردی از متخصصین اطلس بار پاسارگاد نیز که یک شرکت متخصص در زمینه اسباب کشی و اثاث کشی هست کمک بگیرید.

تاریخ ارسال: دوشنبه 13 شهریور 1396 ساعت 13:04 | چاپ مطلب